Yüzücü Mayosu Modelleri

Merhabalar! Bu yazımızı okuduktan sonra yüzme bilen ve yeni öğrenen kadınlar için en doğru yüzücü mayolarının ve havuz mayolarının özelliklerini öğrenmiş olacaksınız. Uzmanlar en faydalı sporun yüzmek olduğu gerçeğini her zaman vurgulamaktadır. Çünkü yüzerken eller, kollar, bacaklarla birlikte tüm vücut her zaman hareket halindedir. Türkiye genelinde son zamanlarda yüzme havuzlarının çoğalmasıyla birlikte hemen herkes yüzmeyi öğrenmek için kolları sıvamış durumda. Önce yüzme programlarına yazılıyorlar sonra da yüzmek için gereken araçları ve en önemlisi de yüzücü mayosu modelleri hakkında araştırma yapıp kendi vücuduna en uygun sporcu mayosunu bulmak istiyorlar. Yüzmeyi yeni öğrenenler için ayrı, yüzmeyi öğrendikten sonra ise ayrı bayan yüzü mayoları üretilmektedir.

Yüzücü Mayosu Modelleri ve Kumaş Özellikleri

  1. Kalitedeki Mayo Kumaşı:

Dünya genelinde en çok tercih edilen standart mayo kumaşı %80 Polyemit %20 Likra oranındaki içeriğine sahip kumaştan üretilmiştir. Bu mayo kumaşı hem bikinilerde hem iki parça mayolarda hem de tesettür mayolarda kullanılır. Çünkü hepsiyle mutlaka suya gireceksiniz. Yüzücü mayosu modelleri Ful likra oranının %20 olması demek oldukça yoğun bir likra kullanılmıştır. Bu yoğunluk kumaşın hafif olmasına ve kumaşın içindeki mikro esnekliğin yoğunluğundan suyu kumaş içinde tutmaz. Böylece hem havuzda hareket halindeyken vücut hafif olur hem de sudan çıktığınızda vücudunuz ıslak kalmaz. Hemen kurur.

  1. Kalitedeki Mayo Kumaşı:

İkinci en çok kullanılan kumaş mikrodur. Diğer ismi süpremdir. İçeriği %88 polyemit 12 Likradır. Süpremden imal edilen yüzücü mayoları vardır. Kumaş fiyatı ucuz olduğundan son yıllarda bayan yüzücü mayosu üretiminde çok kullanılmaya başlanmıştır. En çok da uygun fiyatlı olması için kız çocuk yüzücü mayoları üretiminde kullanılır. Ama bu kumaşı kendini kanıtlamış mayo markaları kullanmazlar. Yine bir ama daha, halkın belli bir bölümü düşük gelirli insanlar olduğundan çocuklarına uygun fiyatlı mayo satın almak istemektedirler. Ucuz yüzücü mayosu tercih eden müşterilerin taleplerini karşılamaya yönelik üretilen ürünlerdir. Yüzücü Mayosu Satın Alırken ürün özelliklerindeki kumaş içeriğini mutlaka incelemelisiniz.

Hangi Yüzücü Mayosu Modelleri Tercih Edilmelidir?

Yüzerken rahat olmalısınız. Giydiğiniz mayo vücudunuzun herhangi bir yerini sıkmamalı, rahatsız etmemeli. Yüzücü mayonuz tam vücudunuza göre seçtiyseniz yüzmenin keyfini çıkarırsınız.

1: Yüzücü mayosu modelleri vücudunuzu sarmalı ama koltuk altı ve bacak arası sıkmamalı. En çok şikayet edilen şey yüzerken kollar hareketli olduğu için koltuk altlarındaki tahriş sürtünmeden kaynaklanır.

2: Tek parça paçalı yüzücü mayosu tercih edecekseniz sırt kısmının çapraz askılı olması önemlidir.

3: Tek parça alt kısmı bikini şeklinde yüzücü mayosu tercih edecekseniz bacak arası dikişlerinin kalın olmaması gerekir.

4: İki parça şortlu yüzücü mayosu tercih edecekseniz üstü ve altı ayrı olduğu için göğüs kısmı göğüsleri toparlamalı ve hareket ettirmemeli. Göğüs altı sıkmamalı. Şortlu paçalı mayonun alt parçasının paça ucu iç kısmının yapışkan silikonlu olması paçaların yukarıya kaymamasını sağlayabilir.

5: Mayonu sırt ve omuz bağları vücudu tam sarmalı ama kesinlikle sıkı olmamasına dikkat etmelisiniz.

6: Normal bedeniniz ne ise yüzücü mayosu beden seçiminde de normal beden seçimi yapmalısınız. Yani S bedenseniz S, 42 bedenseniz 42 seçin!

Evet, artık yüzücü mayosu satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Paranızı doğru ürüne harcamanız önemlidir. Size en uygun Yüzücü Mayosu ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Ben plaj giyim kategori uzmanı Sude G. Alışverişinizi yaparken en doğru tercihi vermeniz için bilgi ve tecrübelerimizi bu yazımızda sizlere sunduk. Bir dahaki konumuzda görüşmek üzere hoşça kalın.

Yazar: Elif Aydoğan

blog.tiklaalbeni.com yazarı Elif Aydoğan İstanbul Üniversitesi edebiyat fakültesi mezunudur. Siz değerli müşterilerimiz için modayı yakından takip ederek, en güncel blog yazılarını sizlere tanıtmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir