Haşema Kullanımı ve Kumaş Özellikleri

Haşema Kullanımı ve Kumaş Özellikleri

Haşema H-2270 Zambak

Haşema beğendiniz ve satın alacaksınız ama kumaşının ne olduğunu bilmiyor, bilseniz de anlamadan satın alıyorsunuz. İşte bu önemli noktada siz değerli okuyucularımız için önemli notlar içeren bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Beğendiğiniz ürünü satın almaya karar vermeden önce pişman olmamanız için kumaş özelliklerini mutlaka öğrenmelisiniz.

Kararınızı verirken size en uygun haşema modellerinin kalitesi hakkında bilmeniz gereken en önemli şeyleri bu yazımızda bulacaksınız.

Tatilinizi ailenizle birlikte mi yapacaksınız, yoksa herkesin olduğu bir ortamda mı yapacaksınız? Eğer kalabalık yerde denize veya havuza girmeniz gerekiyorsa tam kapalı modelleri tercih etmelisiniz. Bu modeller de üçe ayrılır:

1: Likralı, yani vücuda yapışan modeller de ikiye ayrılır, dar olan spor haşemalar, biraz daha bol olan likralı modeller.

2: Polyester olan dokuma kumaşından üretilenler.

3: Jileli haşema, yani yelekli üç parça olanlar.

Dokuma kumaşı tesettür mayoların kumaş çeşitliliği yoktur.

Ancak  Haşema markası bir tık öndedir. Dokuma kumaşı diğer markalara göre daha kalitelidir, yumuşak ve su itme özelliği daha etkilidir.

Haşema Kumaşı Nasıl Olmalı?

Haşema N-6054 Ardıç. Tam Tesettür Mayo Jile Takımı

Kumaşına dikkat etmeniz gereken haşema modelleri likralı olanlardır. Dünya standartlarında en iyi mayo kumaşı oranı %80 polyemid %20 elastan. Bu oranı gördüğünüz likralı ürünler 1. sınıftır ve %100 su itme özelliği vardır. Bir de süprem denilen daha ince ve likra oranı az modeller uygun fiyatlı bir kapalı mayo satın almak isteyen kadınlar için idealdir. Bu modeller kumaşı ucuz olduğundan üretim maliyetleri düşük olup, uygun fiyata satılabiliyor. Süprem kumaşın likra oranı ise %88 polyemid %12 elastandır.

Şimdi, gelelim jile takımına, yani üstünde yeleği, içi likralı olan 3 parça olan modellere. Yelekli, yani Jileli tesettür mayo modellerinin üstü polyesterdir, hemen hemen hepsi fermuarlıdır. Haşema markası bu sene çift kürsörlü fermuarlı modeller üretmiştir ve iç likralı parça kumaşın tamamı 1. sınıftır. Adasea tesettür mayo ve diğer markalar yelekli modellerin iç kısmını süprem kumaştan imal etmektedir. Bu da tercih edilmektedir ayrıca.

Haşema Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Haşema modelleri ve fiyatları hakkında artık daha net karar verebilirsiniz.

Ortalama kalitedeki bir ürün 110 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Yüksek kalitedeki ürünleri 160 TL ile 290, 320 TL’ye kadar satın alabilirsiniz. Bu fiyatları genelde Haşema markasının yeni sezonlarında görmekteyiz. Bu fiyatlar sezon sonu yarı yarıya düşmektedir.

Bir de jarse kumaşı olan yeni türeyen ne idüğü belirsiz ürünler vardır, bu ürünler 40, 50, 60 TL’ye bile satılabiliyor. Bu ürünlerden uzak durun! Modelini beğenip almaya karar verirseniz iki kere düşünün! Belli başlı markalar jarse kumaşını kullanmazlar.

www.tiklaalbeni.com her ürün özelliğinde kendi kumaşının özelliklerini güvenebileceğiniz şekilde belirtmiştir. Bu çok önemlidir. Çünkü insanlar modeli güzel görüp satın aldığı ürün eline geldiğinde kumaşı süprem ise genelde beğenmiyorlar. Ama bu özellikleri görüp, rahatlıkla karar verip güvenle alışveriş yapabilirsiniz.  Birbirinden şık haşema ları inceleyip ve hemen satın alabilirsiniz.

 

Haşema N-6083 Çise Jileli Tam Tesettür Mayo

 

Haşema N-6056 Ardıç Tam Kapalı mayo

Bir önceki yazımız olan Tam Kapalı Haşema Mayo Seçiminiz Nasıl Olmalı başlıklı makalemizde haşema ve tam kapalı haşema hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir