Haşema Modelleri ve Haşema Açılımı Nedir?

Dünya genelinde Müslüman toplumunun çoğalması, muhafazakar giyimin artmasının önünü açıyor. Yaz sezonu tatile çıkan Müslüman kesimin seçtiği oteller muhafazakar oteller olmakla birlikte kadın haşema modelleri ve erkeklerin ayrı plajlarda denize girdikleri havuzu da ayrı olan oteller de çoğalmıştır günümüzde.

Tesettür giyimi tercih eden kadınların ihtiyacını karşılamak için düşünülen Kapalı Mayo üretimini ilk kez Mehmet bey bir ortakla beraber Haşema ismi altında üretim yapmaya başlamıştır.

İsmail ağa cemaatine yakınlığı olduğu bilinen (bu kesin değil) bir iki iş adamı girişimcinin kurduğu markaya verdiği isim Haşema’nın açılımı, Hakiki Şeriat Mayosu’dur.

Haşema’nın Ortaya Çıkışı Nasıl Olmuştur?

İlk zamanlar kapalı kadınların sadece denize girebilmesi amacıyla üretilen bir iki model yıllar geçtikçe yerini yeni ve modern tasarımlara bıraktı.

Piyasada en çok tercih edilen Haşema Modelleri satın almak için tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği site doğru bilgileri verdiği için tiklaalbeni.com olmuştur.  Online haşema alışverişinde Türkiye geneline, tüm Avrupa’ya ve belli başlı dünya ülkelerine hızlı ve güvenli gönderim yapmaktadır.

Haşema Markası iki ortak olarak başladıktan sonra ortağı ayrıldı ve Odema Marka Tesettür Mayo kuruldu. Sonra bir sbeple bu markayı Yılmaz Atik’e satmıştır.

İlk Haşema Modelleri Markaları

Ardından kurulan Adasea marka ile Haşema Modelleri çoğaldı ve artık her yıl birbiriyle yarışan modeller, deniz için ayrı, havuz için ayrı, termal oteller için ayrı modeller üretilmeye başlandı. Renkler çoğaldı. Siyah ve Lacivert renkler dışında Mürdüm, Pembe, Yeşil, Petrol Mavisi, Fuşya, Siyah üzeri Sarı ve daha birçok renk ve değişik tasarımlarla ön plana çıkmaya başladı.

Haşema Markası geçen sezon canlı manken kullanmamıştır. Bu durum ne kadar kaliteli ürün yaparlarsa yapsınlar canlı manken kullanan ve çok kaliteli katalog çekimi yaptıran diğer markaların gerisinde kalmış olabilirler. Bu durumu fark eden Tıklaalbeni sipariş yönetimi, müşterilerimizin memnuniyeti ve ürünleri doğru bir şekilde görüp satın almalarını sağlamak amaçlı firma ile görüşüp 2017 Haşema Modelleri için canlı manken kullanmalarını önermiş ve bu uygulanmıştır.

Yeni sezonda üretilen modeller bir önceki sezona göre oldukça daha canlı renkler kullanılmış olup, yelekli, yani üç parçalı tam Haşema modellerine de ağırlık verilmiştir.

 

Picasso serisi haşema H-2331 Marmaris

Picasso serisi haşema H-2324 Nevis

Yazar: tiklaalbeni

tıklaalbeni.com Blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir